sadece c vitamini değil şifa deposudur PORTAKAL..

Portakalın yararı C vitaminiyle sınırlı değildir. O, içerdiği 20 den fazla cevherlerle,manavlarda değil,eczanelerde satılması gereken gerçek bir ilaçtır,iksirdir...Hem besler,hem korur,hem de pek çok önemli hastalıkta,etken maddeleri bilinçli uygulandığında tedavi eder.
Portakalda B vitamini çeşidi olan folak ve folik asit de bulunuyor. Folik asit, hamilelik boyunca ve özellikle ilk üç ay çok gerekli. Bebekte Spina Bifida gibi anormalliklerin oluşmasını engelliyor. Alyuvarların oluşmasına yardımcı oluyor, aynı zamanda yemeklerdeki besleyici maddelerin vücut tarafından emilmesini sağlıyor. Folik asit, portakal suyunun yanı sıra yeşil yapraklı sebzeler, ciğer, yumurta, tahıllar, portakal suyu, maya ve bira mayasında da bulunuyor. Günlük doz kadınlar ve erkekler için 200 mikro gram olarak saptanmış. Regl döneminde kadınların günlük dozlarını 400 mikro gram kadar yükseltmeleri gerekiyor.
CİLDİ GÜZELLEŞTİRİR.
KANI TEMİZLER.
BAĞIRSAKLARI YUMUŞAK TUTAR.
LİFLER SAYESINDE SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRIR.
EN BİLİNENİDE GRIP KARŞITI OLAMSIDIR SOĞUK ALGINLIGINA KARŞI KORUR OLUŞUMUNDADA GEÇMSI İÇİN İLAÇ GÖREVI GÖRÜR.
PORTAKAL SADECE C VİTAMİNİ DEĞİLDİR. B1, B2, KALSUYUM, POTASYUM.. GİBİ BİR ÇOK VİTAMIN BULUNDURUR. CİLDİN KURUMASINI VE KIRIŞMASINI ÖNLER..
VEE DAHA BİR SÜRÜ YARARI VAR BENIM ARAŞTIRMAMA GÖRE TAVSİYEM BOL BOL PORTAKAL YİYELİM

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !